KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Göksun Meslek Yüksekokulu

"Eğitim Yönetim Sistemi" Bilgilendirme Toplantısı -25.10.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında yeni bir adım daha atarak Eğitim Yönetim Sistemi’nin örgün öğretim derslerinde de kullanılması için gerekli altyapı çalışmalarını tamamladı.

Tüm öğrencilerin ve öğretim elemanlarının kullanımına hazır hale getirilen Eğitim Yönetim Sistemi Göksun Arslanbey Yerleşkesinde düzenlenen programla öğretim elemanlarına tanıtıldı.

Eğitim Yönetim Sistemi tanıtım toplantısında konuşan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi CAN, çağın gereksinimleri noktasında dijital dönüşümün önemine vurgu yaparak, “Eğitim Yönetim Sistemi’nin örgün öğretim derslerinde de kullanılması daha nitelikli eğitim hedefimize önemli bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner OKUMUŞ ise Eğitim Yönetim Sistemi’nin bütün programların kullanımına sunulmasının üniversitenin farklı alanlarında gerçekleşen dijital dönüşümün önemli bir parçası olduğunu ifade etti. Rektör Yardımcısı Okumuş, kaynakların en verimli şekilde kullanılarak katma değere dönüştürülmesi noktasında dijital dönüşümün devam edeceğini söyledi.

KSÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hasan BADEM de sistemin amacına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

Açılış konuşmaları ve genel bilgilendirmelerin ardından UZEM Teknik Destek Uzmanı Fırat TEKİNŞEN tarafından katılımcılara sistemin kullanımına ilişkin uygulamalı eğitim verildi.