KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Göksun Meslek Yüksekokulu

KSÜ Göksun MYO’da “Akıllı Şehircilikte Coğrafi Bilgi Sistemleri” konulu konferans düzenlendi.-13.12.2018

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Göksun Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü ve Başarsoft tarafından Akıllı Şehircilikte Coğrafi Bilgi Sistemleri konulu konferansı düzenlendi.

KSÜ Göksun MYO Arslanbey konferans salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Öğr.Gör. Yakup KIZILELMA yaptı. Meslek yüksekokulu öğrencilerine mesleki eğitim ve öğretimlerinin geliştirilmesi amacıyla üniversite olarak büyük gayret içerisinde olduğunu ifade eden Öğr.Gör. Yakup KIZILELMA, “Mimarlık ve Şehir Planlama bölümü mezunu öğrencilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi için alanında uzman kişilerle buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başarsoft firması Eğitim Uzmanı Fatih SUCU, Coğrafi Bilgi Sistemleri’nin şehircilik çalışmalarında etkili kullanımıyla ilgili yapılan projelerden ve Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü mezunu öğrencilerinin bu alanda istihdam olanakları hakkında detaylı bilgilendirmeler yaptı. Şehir planlamalarında Coğrafi Bilgi Sistemleri’nin etkisi üzerine örnekler vererek değerlendirmelerde bulunan Fatih SUCU, katılımcıların konuya ilişkin sorularını cevapladı.


Konferans sunumunun ardından Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü adına Öğr.Gör. Mehmet DENİZDURDURAN, Eğitim Uzmanı Fatih SUCU’ya Teşekkür Belgesi takdim etti.